Zapraszamy do Maratonu Czytelniczego

Zaczynamy powiatowy konkurs pn. "Maraton Czytelniczy" .
Organizatorem konkursu jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej wraz z Partnerami , w tym z GBP Mszana Dolna . Konkurs ma na celu wyłonienie mistrzów pięknego czytania wśród uczniów klas V - VII szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego.
W ramach akcji chcemy promować lekturę Narodowego Czytania, którą w tym roku jest powieść "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy - Eliminacje dla uczestników z Gminy Mszana Dolna - odbędzie się 16 marca 2023 r . gościnnie w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej ul. Piłsudskiego 58 A .
Uczestnicy przeczytają fragment przygotowanej przez siebie dowolnej książki oraz przygotowany wcześniej dowolny fragment z książki "Nad Niemnem"Elizy Orzeszkowej. Maksymalnie 3 minuty na każdy fragment.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas V - VII szkół podstawowych na przesłuchania i zachęcamy do udziału w konkursie . Uwaga - każdą klasę może w eliminacjach gminnych reprezentować tylko jedna osoba.
Na zgłoszenia czekamy w siedzibie GBP Mszana Dolna w Kasinie Wielkiej do 10 marca 2023. Można je dostarczać osobiście lub mailowo na adres : gbpkw@mszana.pl
Więcej informacji można uzyskać w MBP w Limanowej pod nr 18 33 72 140, wew. 109 oraz w Bibliotece Publicznej w Kasinie Wielkiej pod nr 18 33 14 519.
Serdecznie zapraszamy .


Comments (0)


Komentarze do tego artykułu są wyłączone.
printFrom: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2023-02-21/zapraszamy-do-maratonu-czytelniczego.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2023-02-21/zapraszamy-do-maratonu-czytelniczego.html