Narodowe Czytanie 2021

Dramat Gabrieli Zapolskiej prezentowali: poseł Urszula Nowogórska (Hanka); poseł Wiesław Janczyk (Zbyszko); I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak (Zbyszko); radny Sejmiku Województwa Małopolskiego - Grzegorz Biedroń (Zbyszko); Józef Jaworski - członek Zarządu Powiatu Limanowskiego (Felicjan Dulski); Marian Wójtowicz - radny powiatu limanowskiego (Felicjan Dulski); Artur Żaba - radny powiatu limanowskiego (Zbyszko); Jan Skrzekut - wójt gminy Limanowa (Zbyszko); Jolanta Juszkiewicz – przewodnicząca Rady Miasta Limanowa (Tadrachowa);  mł. asp. Iwona Pawlik z Komendy Powiatowa Policji w Limanowej (Mela); mł. ogn. Adam Jędrzejek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej (Zbyszko); Magdalena Szczygieł-Smaga – dyrektor Limanowskiego Domu Kultury (Juliasiewiczowa); Joanna Michalik – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej (Juliasiewiczowa); Paulina Ablewicz – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu - Filii w Limanowej (Lokatorka); Anna Katarzyna Zawada - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach (Juliasiewiczowa); Katarzyna Bochenek - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowicy (Hanka); Elżbieta Ciężadlik - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Kasinie Wielkiej (Hanka); Agata Golińska – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej (Dulska); Andrzej Dębski – dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej (Zbyszko); Dominika Giza – pracownik Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobrej (Juliasiewiczowa); Anna Smaga-Trojanowska – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej (Hesia); Maria Olszewska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Mszanie Dolnej (Juliasiewiczowa); Kazimiera Zięba – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Limanowej (Dulska); Izabela Sułkowska-Pieczonka – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej (Mela); Dorota Atłas – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej (Dulska);  Jolanta Sobuś – nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej (Dulska); Natalia Kędroń – uczennica Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku (Hesia); aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego, działającego pod patronatem Stowarzyszenia Animatorów Kultury, przy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu: Monika Zagórowska (Dulska), Weronika Zapiór–Szymbara (Hesia), Jolanta Mrówka (Juliasiewiczowa); aktorzy Teatru „CO SIĘ STAŁO?!” z Limanowskiego Domu Kultury: Kinga Jaromin (Dulska), Joanna Kapitan (Mela), Aleksandra Starzyk (Tadrachowa), Jakub Moskal (Zbyszko).

Reżyserem i scenarzystą był Janusz Michalik.

zobacz galerię