Z wizytą w bibliotece

Wiek przedszkolny to doskonały czas na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. 12 maja z  okazji Tygodnia Bibliotek do Biblioteki Publicznej w Kasince Małej zawitały Smerfy i Jeżyki z przedszkola Bajkowy Świat w Kasince Małej.

     Podczas spotkania dzieci poznały specyfikę pracy bibliotekarza oraz dowiedziały się, co trzeba zrobić, by stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. W trakcie pobytu w bibliotece maluchy rozwiązywały zagadki związane z postaciami z ulubionych bajek. Przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Dzięki krótkim rymowankom dzieci dowiedziały się również jak należy dbać o książki. Bibliotekarka wskazała dzieciom , gdzie znajdują się książki przeznaczone dla nich. Maluchy z uśmiechami na twarzach przeglądały kolorowe, bogato ilustrowane książeczki. Chętnie dzieliły się wrażeniami na temat ulubionych bajek i postaci. Wysłuchały również krótkiej bajeczki.

     Spotkanie odbywało się w wesołej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Niezmiernie cieszymy się, że grono naszych czytelników powiększyło się o tych najmłodszych.

 

zobacz galerię


Comments (0)


Komentarze do tego artykułu są wyłączone.
printFrom: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2022-05-20/z-wizyta-w-bibliotece.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2022-05-20/z-wizyta-w-bibliotece.html