Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Znamy już wyniki gminnego konkursu plastycznego „Portret mojej ulubionej  postaci  fantastycznej z bajki, baśni, legendy lub powieści” ogłoszonego przez Wójta Gminy Mszana Dolna i  Gminną Bibliotekę Publiczną  w Mszanie Dolnej  z/s w Kasinie Wielkiej

W konkursie wzięło udział 191 uczestników z terenu Gminy Mszana Dolna, w tym 56 dzieciz przedszkola i „0”, 79 uczniów z  klas 1-3 Szkoły Podstawowej  i 56 uczniów z klas 4-8 Szkoły Podstawowej. Komisja Konkursowa wybrała  dwadzieścia cztery  najciekawsze prace. Jedenaście kolejnych prac wyróżniła także Dyrekcja GBP przyznając im wyróżnienia specjalne.Jury miało  bardzo trudny wybór . Zwracano uwagę min. na stopień samodzielności  przesłanego portretu, poświęcony czas i wysiłek  włożony w wykonanie  i pomysłowość realizacji  .
Wiele prac prezentowało wysoki poziom artystyczny,  a cechowały je różnorodność zastosowanych technik plastycznych i  niejednokrotnie zabawne , interesujące  rozwiązania .

Komisja Konkursowa w składzie:

• Józefa Potaczek – przewodnicząca komisji, malarka, członkini Towarzystwa Sztuk Pięknych
  • Adam Rusnarczyk – absolwent Szkoły Rzemiosła Artystycznego im . A. Kenara w Zakopanem, rzeźbiarz, malarz, muzyk, kapelmistrz, regionalista
  • Maria Majda – zawodowa  fotograf , członkini  Komisji Kultury Urzędu Gminy Mszana Dolna
  • Maria Trzupek – Instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W I kategorii  wiekowej:  przedszkolaki i „ 0”  przyznano:

• I miejsce  Alicji Cież  -  SP nr 2 w Kasince Małej
  • II miejsce Annie Łacnej  -  SP nr 1 w Kasinie Wielkiej
  • III miejsce Michałowi Filipiakowi – SP nr 3 w Kasince Małej

Wyróżnienia w I kategorii otrzymują:

• Nikola Kosior – SP nr 2 w Kasince Małej
  • Bartosz Zięba – SP nr 2 w Kasince Małej
  • Zuzanna Hornik – SP nr 1 w Kasinie Wielkiej

Wyróżnienie specjalne od Miejskiej i Powiatowej  Biblioteki Publicznej w Limanowej otrzymuje Anna Łabuz – SP nr 1 w Kasince Małej

W II kategorii wiekowej: dzieci z klas 1 -3 Szkoły Podstawowej przyznano:

• I miejsce Jagodzie Dawiec – SP nr 2 w Kasinie Wielkiej
  • II miejsce Milenie Kołodziejczyk – SP nr 1 w Lubomierzu
  • III miejsce Karolowi Łacnemu – SP nr 1 w Kasinie Wielkiej

Wyróżnienia w II kategorii  otrzymują :

• Antoni Rapacz – SP nr 2 w Kasince Małej
  • Liliana Pleń – SP nr 1 w Kasinie Wielkiej
  • Emilia Skowronek – SP w Glisnem

Wyróżnienie specjalne od Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej otrzymuje Dominik Cyrek – SP nr 2 w Lubomierzu.

• Wyróżnienie od pani Józefy Potaczek otrzymuje Lena Michałka – SP w Łostówce
  • Wyróżnienie specjalne od pani Marii Majda otrzymuje Zofia Sater – SP w Glisnem

W III kategorii wiekowej: uczniowie z klas 4 -8 Szkoły Podstawowej przyznano:

• I miejsce Patrycji Marciniak – SP nr 2 w Kasince Małej
  • II miejsce Łukaszowi Lupa – SP nr 2 w Mszanie Górnej
  • III miejsce Wojciechowi Kucharzakowi – SP nr 3 w Kasince Małej

Wyróżnienia  w III kategorii otrzymują:

• Oliwia Wojtyczka – SP nr 2 w Lubomierzu
  • Magdalena Zygmunt – SP nr 2 w Lubomierzu
  • Karina Kościelniak – SP w Rabie Niżnej

Wyróżnienie Specjalne od Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej otrzymuje Zuzanna Nawara – SP w Olszówce.

Wyróżnienie specjalne od pani Marii Majda otrzymuje Emilia Sutor – SP nr 2  w Mszanie Górnej.

Ponadto Dyrekcja GBP Mszana Dolna postanowiła przyznać  jeszcze wyróżnienia specjalne.

Otrzymują je :

w kategorii I :

• Maria JakubiakSP nr 2 w Kasince Małej
  • Paweł Stożek  SP nr 1 w Kasince Małej
  • Antoni Adamczyk   SP nr 1 w Kasince Małej
  • Bianka Pyrz  SP nr 1 w Kasince Małej
  • Julia Popielska SP nr 1 w Kasince Małej
  • Aleksandra PopielskaSP nr 1 w Kasince Małej

w  kategorii II :

• Alicja Nawara SP nr 3 w Kasince Małej
  • Weronika Cieżak  SP nr 3 w Kasince Małej

W kategorii III :

• Karolina Kuczaj  SP w Łętowem
  • Anna GacekSP nr 1 w Mszanie Górnej
  • Magdalena Hudomięt  SP w Olszówce

Laureatom zostaną wręczone okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną , w sprawie odbioru nagród będziemy się kontaktować telefonicznie z uczestnikami konkursu. Możliwość odbioru nagród od 28.12.2020 r.

Dziękujemy osobom, które wsparły nas w realizacji konkursu: dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom i opiekunom.  Cieszy nas niezmiernie ilość nadesłanych prac. Wierzymy iż w tym trudnym dla wszystkich czasie przygotowanie ich było miłym oderwaniem się od wirtualnej rzeczywistości , która zmusza do przebywania całe godziny przed ekranem komputerów czy komórek.  Mamy nadzieję , że tym konkursem Biblioteka Publiczna przyczyniła się do wzmocnienia  więzi społecznych  gdyż , niejednokrotnie  całe rodziny  wspierały dzieci w realizacji  „naszego” literacko – plastycznego” zadania .

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie gratulujemy wyobraźni i wrażliwości artystycznej, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.

Dyrekcja i pracownicy GBP Mszana Dolna