Wakacyjne spotkania w Bibliotece

W dniach 04.07 - 15.07.2022 r. Biblioteka Publiczna w Kasinie Wielkiej przeprowadziła akcję pod hasłem "Wakacyjne spotkania w Bibliotece"

W tym czasie dzieci ze Szkoły Podstawowej miały okazję w kreatywny sposób spędzić swój wolny czas oraz rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

W pierwszym dniu zajęć odbyły się warsztaty artystyczne pt. "Magnetyczny folklor" w ramach projektu "Tytus Czyżewski - pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej" realizowanego przez MBP w Limanowej.

Warsztaty poprowadziła pani Monika Zielińska-Klimczak -pedagog, kulturoznawca, rzemieślnik oraz instruktor ceramiki w edukacji artystycznej i terapii.

Na początku dzieci poznały postać Tytusa Czyżewskiego, oglądały jego obrazy i sposób malowania, a potem z drewnianych talarków tworzyły magnesy, ozdabiając je różnymi technikami jak: decoupage, malowanie pisakami do drewna, farbami, oklejanie tkaninami oraz ozdobami z papieru typowymi dla sztuki i kultury ludowej.

W trakcie kolejnych spotkań nasi goście chętnie korzystali z wakacyjnych propozycji przygotowanych przez Bibliotekę - czytanie, gry, zabawy czy zajęcia plastyczne.

Wspólnie spędzony czas obfitował w dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniach oraz zaangażowanie

Zobacz galerię  view-gallery-28

 


Comments (0)


Komentarze do tego artykułu są wyłączone.

Podobne artykuły

wto, 26 kwi 2022, 16:10:15

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. 24 lutego 2022 r. wojska rosyjskie dokonały zbrojnej inwazji na Ukrainę. !!! Wrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec działań wojennych putinowskiego reżimu na terenie niepodległej Ukrainy !!!

wto, 21 gru 2021, 12:47:04

ZNAMY JUŻ LAUREATÓW KONKURSU LITERACKIEGO

Znamy już wyniki  Gminnego Konkursu Literackiego” Świat za sto lat „Poznaliśmy już listę laureatów Gminnego Konkursu Literackiego „ Świat za sto lat „ jaki przeprowadziła Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej

pią, 19 lis 2021, 11:33:56

OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE

Miło nam poinformować , że Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z/s w Kasinie Wielkiej wraz ze swoimi siedmioma filiami  otrzymała środki finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  - w kwocie 18 000,00 zł.

 

czw, 18 lis 2021, 16:02:26

WYSTAWA W LUBOMIERZU

       Od 01  do 30 listopada 2021  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubomierzu  można oglądać  wystawę prac pana Jana Adamczyka  mieszkańca Lubomierza , emerytowanego strażaka , artysty -  samouka  . 

wto, 19 paź 2021, 16:35:42

SIEĆ NA KULTURĘ - FINAŁ PROJEKTU

Właśnie dobiegł końca realizowany przez naszą Bibliotekę we współpracy z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie  - projekt " Sieć na kulturę "

 

printFrom: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2022-09-08/wakacyjne-spotkania-w-bibliotece.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2022-09-08/wakacyjne-spotkania-w-bibliotece.html