Wakacyjne spotkania w Bibliotece

W dniach 04.07 - 15.07.2022 r. Biblioteka Publiczna w Kasinie Wielkiej przeprowadziła akcję pod hasłem "Wakacyjne spotkania w Bibliotece"

W tym czasie dzieci ze Szkoły Podstawowej miały okazję w kreatywny sposób spędzić swój wolny czas oraz rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

W pierwszym dniu zajęć odbyły się warsztaty artystyczne pt. "Magnetyczny folklor" w ramach projektu "Tytus Czyżewski - pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej" realizowanego przez MBP w Limanowej.

Warsztaty poprowadziła pani Monika Zielińska-Klimczak -pedagog, kulturoznawca, rzemieślnik oraz instruktor ceramiki w edukacji artystycznej i terapii.

Na początku dzieci poznały postać Tytusa Czyżewskiego, oglądały jego obrazy i sposób malowania, a potem z drewnianych talarków tworzyły magnesy, ozdabiając je różnymi technikami jak: decoupage, malowanie pisakami do drewna, farbami, oklejanie tkaninami oraz ozdobami z papieru typowymi dla sztuki i kultury ludowej.

W trakcie kolejnych spotkań nasi goście chętnie korzystali z wakacyjnych propozycji przygotowanych przez Bibliotekę - czytanie, gry, zabawy czy zajęcia plastyczne.

Wspólnie spędzony czas obfitował w dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniach oraz zaangażowanie

Zobacz galerię  view-gallery-28