Solidarni z Ukrainą

24 lutego 2022 przy użyciu artylerii, ciężkiego sprzętu i broni strzeleckiej zaatakowane zostały ukraińskie jednostki graniczne , patrole graniczne i punkty kontrolne.  W późniejszych dniach rosjanie zaczęli ostrzeliwać wszystkie obiekty zarówno wojskowe jak i cywilne , zostawiając po sobie śmierć i zgliszcza.

Bestialska napaśc na Ukrainę stanowi naruszenie podstawowych praw , na których oparta jest nasza cywilizacja , powojennego ładu i zasad pokojowego współistnienia w Europie.

Miliony ukraińskich uchodźców , głównie kobiet i dzieci znalazło już bezpieczne schronienie w Polsce. Całym sercem jesteśmy z naszymi sąsiadami z Ukrainy i w pełni się z nimi  solidaryzujemy niosąc wszelką możliwą pomoc.