sieć na kulturę

Wszystkim uczestnikom udało się osiągnąć główny cel projektu, jakim było podniesienie kompetencji cyfrowych zarówno młodzieży, jak i pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury, a także wyposażenie tych placówek w sprzęt niezbędny do realizacji zajęć i warsztatów. Młodzież zgłębiała wiedzę z zakresu „Kompetencji medialnych”, tworząc własne prezentacje, plakaty, a nawet filmy ze zdjęć i klipów. Poznaliśmy niezwykły kreator filmów – Canva, dzięki któremu wszyscy uczestnicy zmontowali filmy z podkładem muzycznym. Omówione zostały zagrożenia w sieci, netykieta, a także wiele pojęć jak: bańka informacyjna, clickbait czy hashtag. Niezwykle interesująca tematyka szkolenia oraz potrafiący przyciągnąć uwagę prowadzący trener, sprawiły, że odnotowaliśmy 100% frekwencję na zajęciach.

Udział Gminnej Biblioteki Publicznej w Rabie Niżnej w projekcie był ciekawym doświadczeniem, umożliwiającym pogłębienie wiedzy z zakresu „kompetencji medialnych”, a także zdobycie nowych umiejętności oraz pozyskanie dla naszych bibliotek sprzętu komputerowego do realizacji zajęć.

Poniżej kolaż plakatów - zaproszeń wykonanych przez naszych czytelników w trakcie szkolenia.l