Warsztaty artystyczne

 Razem  z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Limanowej  zapraszamy na warsztaty artystyczne pt. "Aż się w głowie kręci z radości" w ramach projektu "Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca".

Warsztaty odbędą się 30 lipca (piątek ) o godz. 10.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kasinie Wielkiej. Dedykowane są dzieciom z klas 2-5 szkoły podstawowej.

Warsztaty - opis: ozdabianie koszulki lub ewentualnie torby cytatami z książek, hasłami promującymi czytelnictwo, obrazkami inspirowanymi ilustracjami z książki "Majka..."Po warsztatach sesja zdjęciowa w koszulkach, tzw. happening czytelniczy przed Biblioteką. Będzie też krótka prezentacja multimedialna o pracy ilustratora, rysownika.

Warsztaty poprowadzi  przemiła Pani Monika Zielińska :pedagog, kulturoznawca, rzemieślnik oraz instruktor ceramiki w edukacji artystycznej i terapii. Od 10 lat na zlecenie Powiatu Nowosądeckiego - instruktor Szkółki Ginących Zawodów w zakresie ceramiki i garncarstwa. Obecnie właściciel firmy „ManuCraftura” prowadzącej działalność w zakresie edukacji artystycznej. Współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i fundacjami, działającymi na rzecz edukacji dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Jest pomysłodawcą oraz twórcą wielu projektów edukacyjno– kulturalnych dofinansowanych ze środków publicznych i pomocowych, mających na celu promocję kultury ludowej, ginących rzemiosł oraz integrację osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Prywatnie zafascynowana kulturą ludową swojego regionu – głównie Podegrodzia, z którego pochodzi.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (15 osób) - decyduje kolejność zgłoszeń.

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie kl. 2,3,4 i 5 szkół podstawowych.

Wymogiem koniecznym dla rodzica zgłaszającego dziecko będzie podpisanie zgody na udział dziecka w warsztatach ( Do pobrania  w bibliotece  lub ze strony www.gbpmszana.pl . Prosimy też o podanie rozmiaru koszulki dziecka , by przygotować odpowiednie wielkości.

Zgłoszenia przyjmujemy w bibliotece,  telefonicznie pod nr.183314519  lub  za pośrednictwem Messengera na naszej stronie facebook’owej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Serdecznie zapraszamy.

Zgoda na udział


Comments (0)


Komentarze do tego artykułu są wyłączone.

Podobne artykuły

wto, 4 maj 2021, 16:23:21

"NAPRAWDĘ NASZA" CZYLI BAJKA O BIBLIOTECE MARZEŃ

Zachęcamy do  udziału w konkursie literackim , organizowanym przez MBP w  Limanowej,  w ramach zadania "Literacka podróż za jedną ksiażkę , czyli Majka z Siwego Brzegu powraca".

śro, 10 mar 2021, 10:40:29

NAGRODY JUŻ ROZDANE

Rozdano nagrody w konkursie plasycznym " Portret mojej ulubiona postaci fantastycznej  z bajki , baśni powieści i legendy" zoranizowanym przez GBP Mszana Dolna.

pon, 21 gru 2020, 07:19:06

WZNAWIAMY DZIAŁALNOŚĆ

Drodzy Czytelnicy od 11.05.2020 Biblioteki GBP Mszana Dolna wznawiają działalność. Na nieco zmienionych, wymuszonych przez sytuację epidemiologiczną zasadach. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

pon, 21 gru 2020, 07:14:37

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE

Chociaż biblioteki gminne są wciąż  jeszcze zamknięte dla czytelników z powodu epidemii koronawirusa to z niecierpliwością  przygotowujemy  się do momentu kiedy będzie  można uruchomić je dla naszych użytkowników.

pon, 21 gru 2020, 07:10:43

INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z/s w Kasinie Wielkiej wraz z filiami, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii będzie nieczynna  do odwołania.

printFrom: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2021-07-07/warsztaty-artystyczn.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2021-07-07/warsztaty-artystyczn.html