Warsztaty artystyczne

Razem  z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Limanowej  zapraszamy na warsztaty artystyczne pt. "Aż się w głowie kręci z radości" w ramach projektu "Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca".

Warsztaty odbędą się 30 lipca (piątek ) o godz. 10.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kasinie Wielkiej. Dedykowane są dzieciom z klas 2-5 szkoły podstawowej.

Warsztaty - opis: ozdabianie koszulki lub ewentualnie torby cytatami z książek, hasłami promującymi czytelnictwo, obrazkami inspirowanymi ilustracjami z książki "Majka..."Po warsztatach sesja zdjęciowa w koszulkach, tzw. happening czytelniczy przed Biblioteką. Będzie też krótka prezentacja multimedialna o pracy ilustratora, rysownika.

Warsztaty poprowadzi  przemiła Pani Monika Zielińska :pedagog, kulturoznawca, rzemieślnik oraz instruktor ceramiki w edukacji artystycznej i terapii. Od 10 lat na zlecenie Powiatu Nowosądeckiego - instruktor Szkółki Ginących Zawodów w zakresie ceramiki i garncarstwa. Obecnie właściciel firmy „ManuCraftura” prowadzącej działalność w zakresie edukacji artystycznej. Współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i fundacjami, działającymi na rzecz edukacji dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Jest pomysłodawcą oraz twórcą wielu projektów edukacyjno– kulturalnych dofinansowanych ze środków publicznych i pomocowych, mających na celu promocję kultury ludowej, ginących rzemiosł oraz integrację osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Prywatnie zafascynowana kulturą ludową swojego regionu – głównie Podegrodzia, z którego pochodzi.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (15 osób) - decyduje kolejność zgłoszeń.

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie kl. 2,3,4 i 5 szkół podstawowych.

Wymogiem koniecznym dla rodzica zgłaszającego dziecko będzie podpisanie zgody na udział dziecka w warsztatach ( Do pobrania  w bibliotece  lub ze strony www.gbpmszana.pl . Prosimy też o podanie rozmiaru koszulki dziecka , by przygotować odpowiednie wielkości.

Zgłoszenia przyjmujemy w bibliotece,  telefonicznie pod nr.183314519  lub  za pośrednictwem Messengera na naszej stronie facebook’owej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Serdecznie zapraszamy.

Zgoda na udział