Warsztaty artystyczne

 Razem  z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Limanowej  zapraszamy na warsztaty artystyczne pt. "Aż się w głowie kręci z radości" w ramach projektu "Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca".

Warsztaty odbędą się 30 lipca (piątek ) o godz. 10.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kasinie Wielkiej. Dedykowane są dzieciom z klas 2-5 szkoły podstawowej.

Warsztaty - opis: ozdabianie koszulki lub ewentualnie torby cytatami z książek, hasłami promującymi czytelnictwo, obrazkami inspirowanymi ilustracjami z książki "Majka..."Po warsztatach sesja zdjęciowa w koszulkach, tzw. happening czytelniczy przed Biblioteką. Będzie też krótka prezentacja multimedialna o pracy ilustratora, rysownika.

Warsztaty poprowadzi  przemiła Pani Monika Zielińska :pedagog, kulturoznawca, rzemieślnik oraz instruktor ceramiki w edukacji artystycznej i terapii. Od 10 lat na zlecenie Powiatu Nowosądeckiego - instruktor Szkółki Ginących Zawodów w zakresie ceramiki i garncarstwa. Obecnie właściciel firmy „ManuCraftura” prowadzącej działalność w zakresie edukacji artystycznej. Współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i fundacjami, działającymi na rzecz edukacji dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Jest pomysłodawcą oraz twórcą wielu projektów edukacyjno– kulturalnych dofinansowanych ze środków publicznych i pomocowych, mających na celu promocję kultury ludowej, ginących rzemiosł oraz integrację osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Prywatnie zafascynowana kulturą ludową swojego regionu – głównie Podegrodzia, z którego pochodzi.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (15 osób) - decyduje kolejność zgłoszeń.

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie kl. 2,3,4 i 5 szkół podstawowych.

Wymogiem koniecznym dla rodzica zgłaszającego dziecko będzie podpisanie zgody na udział dziecka w warsztatach ( Do pobrania  w bibliotece  lub ze strony www.gbpmszana.pl . Prosimy też o podanie rozmiaru koszulki dziecka , by przygotować odpowiednie wielkości.

Zgłoszenia przyjmujemy w bibliotece,  telefonicznie pod nr.183314519  lub  za pośrednictwem Messengera na naszej stronie facebook’owej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Serdecznie zapraszamy.

Zgoda na udział


Comments (0)


Komentarze do tego artykułu są wyłączone.

Podobne artykuły

wto, 26 kwi 2022, 16:10:15

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. 24 lutego 2022 r. wojska rosyjskie dokonały zbrojnej inwazji na Ukrainę. !!! Wrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec działań wojennych putinowskiego reżimu na terenie niepodległej Ukrainy !!!

wto, 21 gru 2021, 12:47:04

ZNAMY JUŻ LAUREATÓW KONKURSU LITERACKIEGO

Znamy już wyniki  Gminnego Konkursu Literackiego” Świat za sto lat „Poznaliśmy już listę laureatów Gminnego Konkursu Literackiego „ Świat za sto lat „ jaki przeprowadziła Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej

pią, 19 lis 2021, 11:33:56

OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE

Miło nam poinformować , że Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z/s w Kasinie Wielkiej wraz ze swoimi siedmioma filiami  otrzymała środki finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  - w kwocie 18 000,00 zł.

 

czw, 18 lis 2021, 16:02:26

WYSTAWA W LUBOMIERZU

       Od 01  do 30 listopada 2021  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubomierzu  można oglądać  wystawę prac pana Jana Adamczyka  mieszkańca Lubomierza , emerytowanego strażaka , artysty -  samouka  . 

wto, 19 paź 2021, 16:35:42

SIEĆ NA KULTURĘ - FINAŁ PROJEKTU

Właśnie dobiegł końca realizowany przez naszą Bibliotekę we współpracy z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie  - projekt " Sieć na kulturę "

 

pon, 18 paź 2021, 14:07:31

KONKURS - ŚWIAT ZA STO LAT

"Marzenia zawsze zwyciężają rzeczywistość , gdy im na to pozwolić "

Stanisław  Lem " Kongres futurologiczny "

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z siedzibą w Kasinie Wielkiej zaprasza do wzięcia udziału w gminnym konkursie literackim  "Świat za sto lat"  realizowanym w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema.

printFrom: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2021-07-07/warsztaty-artystyczn.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2021-07-07/warsztaty-artystyczn.html