Wznawiamy działalność

Drodzy Czytelnicy

od 11.05.2020 Biblioteki GBP Mszana Dolna wznawiają działalność. Na nieco zmienionych, wymuszonych przez sytuację epidemiologiczną zasadach. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

  • W pomieszczeniu biblioteki może przebywać tylko jeden czytelnik (lub opiekun z dzieckiem) wyposażony w środki ochrony indywidualnej (tj. maseczka, rękawice ).
  • Pozostali powinni czekać w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie .
  • Rekomendujemy przyjście do placówki po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej ( e-mail, facebook ).
  • Nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Nie udostępniamy stanowisk komputerowych , ani miejsc czytelnianych . Przyjmujemy tylko zwroty i wypożyczamy wybrane egzemplarze. Książki do wypożyczenia bibliotekarz przygotuje po uprzednim zamówieniu ( będzie sprawniej) lub bezpośrednio przy użytkowniku.
  • Zwrócone egzemplarze podlegają siedmiodniowej kwarantannie zanim wrócą na półki.
  • Bibliotekarki  wykonują swoją pracę odpowiednio zabezpieczone , zachowując zasady bezpieczeństwa , zaopatrzone  w  rękawice jednorazowe, maseczki ,przyłbice , oddzielone od czytelników płytą pleksi.
  • Przy wejściach wyznaczono miejsca do dezynfekcji dłoni , oraz przygotowano  informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez czytelników.
  • Regularnie dezynfekowane będą powierzchnie wspólne tj. blaty , klamki  , włączniki świateł itp.
  • Szczegółowe informacje o każdej z placówek dostępne są na naszej stronie www.gbpmszana.pl lub profilach facebookowych.


Mamy nadzieję , że szybko odnajdziemy się w tej nowej rzeczywistości . Stęskniłyśmy się już bardzo za Wami. Zatem do zobaczenia !

Dyrekcja i bibliotekarki GBP Mszana Dolna


Comments (0)


Komentarze do tego artykułu są wyłączone.

Podobne artykuły

wto, 4 maj 2021, 16:23:21

"NAPRAWDĘ NASZA" CZYLI BAJKA O BIBLIOTECE MARZEŃ

Zachęcamy do  udziału w konkursie literackim , organizowanym przez MBP w  Limanowej,  w ramach zadania "Literacka podróż za jedną ksiażkę , czyli Majka z Siwego Brzegu powraca".

pon, 21 gru 2020, 07:14:37

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE

Chociaż biblioteki gminne są wciąż  jeszcze zamknięte dla czytelników z powodu epidemii koronawirusa to z niecierpliwością  przygotowujemy  się do momentu kiedy będzie  można uruchomić je dla naszych użytkowników.

pon, 21 gru 2020, 07:10:43

INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z/s w Kasinie Wielkiej wraz z filiami, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii będzie nieczynna  do odwołania.

pon, 21 gru 2020, 07:07:24

INFORMACJA

W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  o czasowym zamknięciu  instytucji kultury , filharmonii , oper, muzeów, kin , bibliotek oraz szkół , uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego informujemy że

printFrom: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2020-12-21/wznawiamy-dzialalnosc.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2020-12-21/wznawiamy-dzialalnosc.html