Wznawiamy działalność

Drodzy Czytelnicy

od 11.05.2020 Biblioteki GBP Mszana Dolna wznawiają działalność. Na nieco zmienionych, wymuszonych przez sytuację epidemiologiczną zasadach. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

• W pomieszczeniu biblioteki może przebywać tylko jeden czytelnik (lub opiekun z dzieckiem) wyposażony w środki ochrony indywidualnej (tj. maseczka, rękawice ).
  • Pozostali powinni czekać w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie .
  • Rekomendujemy przyjście do placówki po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej ( e-mail, facebook ).
  • Nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Nie udostępniamy stanowisk komputerowych , ani miejsc czytelnianych . Przyjmujemy tylko zwroty i wypożyczamy wybrane egzemplarze. Książki do wypożyczenia bibliotekarz przygotuje po uprzednim zamówieniu ( będzie sprawniej) lub bezpośrednio przy użytkowniku.
  • Zwrócone egzemplarze podlegają siedmiodniowej kwarantannie zanim wrócą na półki.
  • Bibliotekarki  wykonują swoją pracę odpowiednio zabezpieczone , zachowując zasady bezpieczeństwa , zaopatrzone  w  rękawice jednorazowe, maseczki ,przyłbice , oddzielone od czytelników płytą pleksi.
  • Przy wejściach wyznaczono miejsca do dezynfekcji dłoni , oraz przygotowano  informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez czytelników.
  • Regularnie dezynfekowane będą powierzchnie wspólne tj. blaty , klamki  , włączniki świateł itp.
  • Szczegółowe informacje o każdej z placówek dostępne są na naszej stronie www.gbpmszana.pl lub profilach facebookowych.

Mamy nadzieję , że szybko odnajdziemy się w tej nowej rzeczywistości . Stęskniłyśmy się już bardzo za Wami. Zatem do zobaczenia !

Dyrekcja i bibliotekarki GBP Mszana Dolna