Wznawiamy działalność

Drodzy Czytelnicy

od 11.05.2020 Biblioteki GBP Mszana Dolna wznawiają działalność. Na nieco zmienionych, wymuszonych przez sytuację epidemiologiczną zasadach. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

  • W pomieszczeniu biblioteki może przebywać tylko jeden czytelnik (lub opiekun z dzieckiem) wyposażony w środki ochrony indywidualnej (tj. maseczka, rękawice ).
  • Pozostali powinni czekać w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie .
  • Rekomendujemy przyjście do placówki po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej ( e-mail, facebook ).
  • Nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Nie udostępniamy stanowisk komputerowych , ani miejsc czytelnianych . Przyjmujemy tylko zwroty i wypożyczamy wybrane egzemplarze. Książki do wypożyczenia bibliotekarz przygotuje po uprzednim zamówieniu ( będzie sprawniej) lub bezpośrednio przy użytkowniku.
  • Zwrócone egzemplarze podlegają siedmiodniowej kwarantannie zanim wrócą na półki.
  • Bibliotekarki  wykonują swoją pracę odpowiednio zabezpieczone , zachowując zasady bezpieczeństwa , zaopatrzone  w  rękawice jednorazowe, maseczki ,przyłbice , oddzielone od czytelników płytą pleksi.
  • Przy wejściach wyznaczono miejsca do dezynfekcji dłoni , oraz przygotowano  informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez czytelników.
  • Regularnie dezynfekowane będą powierzchnie wspólne tj. blaty , klamki  , włączniki świateł itp.
  • Szczegółowe informacje o każdej z placówek dostępne są na naszej stronie www.gbpmszana.pl lub profilach facebookowych.


Mamy nadzieję , że szybko odnajdziemy się w tej nowej rzeczywistości . Stęskniłyśmy się już bardzo za Wami. Zatem do zobaczenia !

Dyrekcja i bibliotekarki GBP Mszana Dolna


Comments (0)


Komentarze do tego artykułu są wyłączone.

Podobne artykuły

wto, 26 kwi 2022, 16:10:15

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. 24 lutego 2022 r. wojska rosyjskie dokonały zbrojnej inwazji na Ukrainę. !!! Wrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec działań wojennych putinowskiego reżimu na terenie niepodległej Ukrainy !!!

pią, 19 lis 2021, 11:33:56

OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE

Miło nam poinformować , że Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z/s w Kasinie Wielkiej wraz ze swoimi siedmioma filiami  otrzymała środki finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  - w kwocie 18 000,00 zł.

 

wto, 19 paź 2021, 16:35:42

SIEĆ NA KULTURĘ - FINAŁ PROJEKTU

Właśnie dobiegł końca realizowany przez naszą Bibliotekę we współpracy z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie  - projekt " Sieć na kulturę "

 

pon, 18 paź 2021, 14:07:31

KONKURS - ŚWIAT ZA STO LAT

"Marzenia zawsze zwyciężają rzeczywistość , gdy im na to pozwolić "

Stanisław  Lem " Kongres futurologiczny "

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z siedzibą w Kasinie Wielkiej zaprasza do wzięcia udziału w gminnym konkursie literackim  "Świat za sto lat"  realizowanym w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema.

wto, 7 wrz 2021, 14:42:57

NARODOWE CZYTANIE 2021

GBP Mszana Dolna z/s w Kasinie Wielkiej  uczestniczyła w Narodowym Czytaniu 2021 organizowanym przez MBP w Limanowej wraz ze Starostwem Powiatowym i Biblioteką Pedagogiczną w Limanowej.Tegoroczna edycja był już dziesiątą z kolei .W tym roku czytaliśmy " Moralność Pani Dulskiej " - dramat Gabrieli Zapolskiej . Od początku istnienia akcja objęta jest honorowym partonatem prezydenta RP. Przedstawienie odbyło się w Sali Widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury z udziałem parlamentarzystów,  przedstawicieli władz samorządowych , oświaty, oraz instyucji kultury a także aktorów Limanowskiego Teatru " Co się stało " i Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego z Nowego Sącza.

śro, 4 sie 2021, 10:56:37

WARSZTATY ARTYSTYCZNE ZA NAMI

W ramach współpracy z  Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Limanowej w Bibliotece Publicznej w Kasinie Wielkiej  odbyły się   warsztaty artystyczne pt. "Aż się w głowie kręci z radości" w ramach projektu "Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca".

printFrom: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2020-12-21/wznawiamy-dzialalnosc.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://gbpmszana.pl/aktualnosci/2020-12-21/wznawiamy-dzialalnosc.html